Kecmanović odličan u Kini, sledi Kavčič

ATP 26. okt 201814:09 > 14:15
Getty Images/Julian Finney

Miomir Kecmanović je u četvrtfinalu Čelendžera u Liaoningu savladao domaćeg igrača Žea Lija rezultatom 2:1. Po setovima je bilo 7:6, 4:6 i 6:3.

Kecmanović je prvi set mogao da završi pre taj brejka jer je imao brejk pri rezultatu 5:4 i servirao je za set. Ipak Kinez Že Li je napravio brejk i potom se išlo u taj-brejk. U njemu je Kecmanović bio bolji 9:7, a čak je i Li u jednom momentu imao set loptu.

Posle 55 minuta borbe u prvom setu, u drugom nije bilo brejkova sve do devetog gema. U njemu Li pravi brejk, kog je i potvrdio domah potom i tako je izjednačio na 1:1 dobivši drugi set 6:4.

Miomir Kecmanović je imao tri neiskorišćene brejk lopte u četvrtom gemu koje nije iskoristio, ali mu se to nije ponovilo u osmom gemu. Tada je srpski igrač napravio brejk, poveo 5:3, a u sledećem gemu je uspešno servirao za pobedu.

Naredni rival 149. igraču sveta je Slovenac Blaž Kavčič koji je dobio Alehandra Davidoviča Fokinu 2:1.