Hačanov slomio Đokovića za najveći uspeh u karijeri!

ATP 4. nov 201814:32 > 16:52
Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Ruski teniser Karen Hačanov osvojio je prvu Masters titulu u karijeri. On je u finalu Mastersa u Parizu bio bolji od Novaka Đokovića u dva seta 7:5, 6:4.

Rus je u karijeri do sada osvojio tri titule i ne zna za poraz u finalima, a trofej u Parizu je prvi na turniru serije 1000.

Nekoliko puta je srpski teniser imao priliku da stigne do brejka na početku meča. Propustio je tri brejk lopte, ali je četvrtu uspeo da pretvori u prednost koja je mogla da bude ključna u prvom setu i povede sa 3:1. Rus je ekspresno odgovorio i već u narednom gemu vratio brejk.

U završnici prvog dela igre, 22-godišnji Rus je uspeo da oduzme servis Novak, a zatim i reši taj deo igre u svoju korist (7:5).

U drugom setu viđena je sigurnija igra mladog Rusa, poveo je sa 3:1 i do kraja meča održavao tu prednost.

Hačanov je do samog finala stigao dna impresivan način. On je pred početak turnira imao skor 3:16 protiv igrača iz Top 10, da bi u Parizu eliminisao Džona Iznera, Aleksandra Zvereva i Dominika Tima.

Pre ove sezone Hačanov je imao samo četiri pobede na turnirima iz serije 1000, a ove ih ima već 16.

Tok finalnog meča iz Pariza možete pratiti ovde:

Obojica tenisera sigurno su otvorila meč. Đoković je do 1:0 stigao uz samo jedan izgubljeni poen (40:15), ali je već u narednom gemu uspeo da izbori brejk loptu. 22-godišnji Rus odbio je nalete srpskog tenisera i nije mu dozvolio da već na startu stigne do brejka.

Srpski teniser stigao je do brejka u četvrtom gemu za 3:1. Nakon što je propustio tri brejk lopte, uspeo je da četvrtu pretvori u prednost koja bi mogla da bude ključna u prvom setu.

Ipak, Rus je ekspresno pronašao odgovor i već u narednom gemu vratio brejk i prišao na 3:2.

Viđena je velika borba u prvom setu, a u nastavku su obojica tenisera osvajala gemove na svoj servis.

Pri rezultatu 5:5 Hačanov je stigao do brejk lopte (40:30) koju je i iskoristio i u završnici prvog dela igre uspeo da oduzme servis Đokoviću.

Nakon toga je rutisnki mladi Rus priveo prvi set kraju (7:5).

Nakon 1:1 na startu drugog seta, Hačanov je u trečem gemu uspeo da izbori dve brejk lopte, ali se srpski teniser odbranio.

I pri izjednačenju u tom gemu (40:40) ruski igrač je stigao do nove brejk lopte, treće u tom delu igre, koju je i iskoristio i poveo sa 2:1 u drugom setu.

Potvrdio je Hačanov brejk prednosti bez mnogo muke i tako se približio prvoj Masters tituli u karijeri (3:1).

Ni u nastavku nije mogao Đoković da ugrosi Hačanova, pa ni da stigne do brejk lopte.

Nije bilo mnogo promene u igri sa obe strane mreže, Hačanov je sigurno čuvao prednost koju je napravio na početku seta, dok Novak nije mogao do svog pravog izdanja protiv mladog Rusa.