Rubljov i Munar u polufinalu NextGen

ATP 8. nov 201822:30 > 22:36
Matthew Stockman Getty Images Sport

Odigrani su odlučujući mečevi takmičenja po grupama na turniru "NextGen" u Milanu. Stefanos Cicipas, koji je ranije obezbedio prolaz u polufinale u poslednjem susretu grupne faze zabeležio je i treću pobedu. Mesto među četiri najbolja izborili su i Aleks De Minor, Đaume Munar i Andrej Rubljov.

U prvom meču grupe B Andrej Rubljov je sa maksimalnih 3:0 pobedio domaćeg tenisera Liama Karuanu. Momaka koji je jedini takmičenje završio sa sva tri poraza, dobio je vajld kard za učešće na turniru u Milanu.

Danas sam jednostavno pokušavao da se borim za svaki poen. Nije mi bio važan rezultat, samo sam želeo da slavim. Zadovoljan sam što sam uspeo da trijumfujem u tri seta, mada nije bilo toliko lakoRubljov.

Ubedljiv trijumf u grupi ostvario je i Aleks de Minor. On je nadigrao Tejlora Frica i zauzeo prvo mesto u grupi. Duel je trajao sedamdeset minuta.

Pobedu u prvom meču dana grupe A ostvario je Đaume Munar, koji 3:0 u setovima savladao Frensisa Tiafoa. Mladom Špancu je posle dva uvodna poraza, ovo prvi trijumf na turniru. Na drugoj strani, treći favorit takmičenja, Tiafo je posle uvodog trijumfa, doživeo dva poraza i ostao bez šanse za prolaz u polfinale. Munaru je plasman u polufinale doneo Stefanos Cicipas, koji je opravdao ulogu favorita protiv Huberta Hučaka i slavio maksimalnih 3:0

Polufinalne susrete pratite u petak na SK2.