Preokret Andersona za poraz Nadala u Abu Dabiju

ATP 28. dec. 201816:12 > 16:24
Francois Nel, Getty Images Sport

Južnoafikanac Kevin Anderson pobedio je Španca Rafaela Nadala posle preokreta u polufinalu Mubadala teniskog šampionata u Abu Dabiju.

Anderson je u borbi za finale egzibicionog turnira u Abu Dabiju, koji se igra pred početak teniske sezone, slavio rezultatom 4:6, 6:3, 6:4, za sat i 52 minuta igre.

Nadal, koji je drugi na ATP listi, pobedio je u prethodnih pet duela protiv Andersona, a dobro je počeo i meč u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Španac je napravio dva brejka krajem prvog seta, ali je u nastavku meča Južnoafrikanac bio bolji rival.

Andersonu je bio dovoljan jedan brejk u drugom setu i samo jedna brejk lopta, dok je po sličnom principu odigran i treći set. Tada je Nadal ipak imao i tri prilike da oduzme protivnku servis, ali nije izbegao poraz.

Kevin Anderson će u finalu Mubadala teniskog šampionata igrati protiv pobednika susreta Karen Hačanov – Novak Đoković, koji je trenutno na programu.