Preokret Novaka, za polufinale protiv Basilašvilija

ATP 2. jan 201916:56 > 19:21
Justin Setterfield/Getty Images

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u osmini finala turnira u Dohi posle preokreta pobedio je Mađara Martona Fučoviča - 4:6, 6:4, 6:1 za nešto više od dva časa igre.

Chris Brunskill, Getty Images Sport

Mađar je do finiša drugog seta pružio sjajan otpor srpskom igraču, ali posle brejks za izjednačenje u setovima sve se promenilo. Đoković je zagospodario terenom, sva tri puta je u odlučujućem setu oduzeo servis Fučoviču, ali je i jednom, kod rezultata 4:0, prepustio rivalu jedan gem.

Srbin u međusobnim duelima vodi sa 2:0 protiv Mađara, a prvi put sastali su se prošle godine na US Openu, kada je najbolji igrač sveta slavio sa 3:1.

Đoković je 2016. i 2017. osvajao titulu u Dohi, a u četvrtfinalu će se sastati Nikolozom Basilašvilijem iz Gruzije, koji je pobedio Andreja Rubljova iz Rusije sa 6:3, 6:4. Srbin je prošle godine u Rimu savladao Basilašvilija (2:0) u jedinom međusobnom duelu.

Plasman među osam najboljih ranije danas obezbedio je i Dušan Lajović.

U četvrtfinalu su još Lajovićev sledeći protivnik Marko Čekinato, kome je Gvido Pelja predao duel, Sten Vavrinka je bio bolji od Nikolasa Jarija 2:0, baš kao i Roberto Bautista Agut, koji je istim rezultatom pobedio Giljerma Garsiju Lopeza. Čeh Tomaš Berdih je posle preokreta eliminisao Španca Fernanda Verdaska.

Meč iz Dohe uživo pratite na sajtu Sport Kluba.

Tok meča:

FUčović je bez rspekta ušao u duel sa najboljim igračem sveta. Oba igrača su bila uspešna na svoj servis sve do devetog gema, kada je Mađar uspeo da iskoristi treću brejk loptu i povede 5:4.

Fučovič je potom bez izgubljenog poena dobio gem na svoj servis i prvi set rešio u svoju korist – 6:4.

Drugi set bio je skoro preslikan, oba igrača igrala su zaista dobra i Mađar je sve do desetog gema uspeva da sačuva maksimalan učinak na svoj servis.

Novak je u desetm gemu prvi put došao do brejk lopti i drugu je iskoristio za izjednačenje u setovima 6:4.

Đoković je u drugom gemu trećeg seta ponovo oduzeo servis protivniku – 2:0, a potom bez izgubljenog poena za potvrdio.

Srbin se izgleda potpuno ‘probudio’ u odlučujućem setu, još jednom je oduzeo servis Fučoviču za 4:0.

Mađar se vraća! Fučovič je u petom gemu trećeg seta iskoristio prvu brejk priliku u tom delu meča – 4:1. Već u sledećem gemu Đoović je uzvratio istom merom i na svoj servis, bez izgubljenog poena, završio meč.