Karlović preko Darsisa u finalu Punea

ATP 4. jan. 201916:54 > 17:10
Kevin C. Cox, Getty Images Sport

Hrvatski teniser Ivo Karlović plasirao se u finale ATP turnira serije 250 u indijskom Puneu, pošto je u polufinalu savladao Stiva Darsisa iz Belgije.

39-godišnji Karlović je pet godina mlađeg rivala pobedio posle sat i 56 minuta borbe rezultatom 7:6 (7-3), 4:6, 6:3, za svoje 19. ATP finale u singl konkurenciji.

Protivnik Iva Karlovića u borbi za trofej će biti Južnoafrikanac Kevin Anderson, koji je u polufinalu savladao Žila Simona iz Francuske sa 6:3, 7:6 (7-3).

Karlović, koji je 100. igrač na ATP listi, bolje je otvorio duel protiv Belgijanca, imao je i tri brejk lopte, ali je prvi set odlučen u taj-brejku, u kojem je Hrvat dva puta osvojio poene na servise protivnika.

Darsis je uzvratio u drugom delu igre, a za to mu je bio dovoljan jedan brejk u sedmom gemu za vođstvo od 4:3, koje je potom sačuvao.

Karlović je u trećem setu ponovo pojačao ritam, po običaju je sjajno servirao i na kraju sa 33 asa završio meč, naspram tri koliko je imao Belgijanac. U odlučujućem setu je hrvatski teniser iskoristio drugu brejk loptu za vođstvo od 3:1, dok Darsis do kraja nije uspeo da uhvati priključak.