Monfis stao Cicipasu na put u Sofiji

ATP 8. feb 201920:48 > 20:50
Michael Dodge/Getty Images

Francuski teniser Gael Monfis napravio je veliko iznenađenje u četvrtfinalu turnira u Sofiji pobedivši u dva seta drugog nosioca Stefanosa Cicipasa.

Monfis, koji je postavljen za sedmog nosioca, protiv Grka je slavio sa 6:3, 7:6 (7:5), posle jednog i po sata igre.

U narednom kolu Monfisov rival biće Rus Danil Medvedev, koji je sa 6:4, 6:1 savladao Martina Kližana iz Slovačke.

Od samog početka susreta sa Cicipasom, Monfis je nametnuo svoj ritam. Posle velike borbe iskoristio je treću brejk loptu u prvom gemu, a zatim je bez problema održavao prednost, ne dozvolivši mladom teniseru ni da pokuša da mu oduzme servis. Francuz je do kraja seta napravio još jedan brejk, i tajko ga rešio.

Cicipas je imao šansu da na startu drugog seta učini isto što i Monfis u prvom, ali se njegov rival odbranio, a zatim je i sam grčki teniser spasao dve prilike protivnika da mu oduzme servis. Obojica su od tada bili relativno sigurni na servisu, pa je set ušao u taj-brejk, koji je bio izuzetno neizvestan, a Monfis ga je rešio posle 5:5 kada je vezao dva dobra poena.

U drugom polufinalu sastaće se Italijan Mateo Beretini i Marton Fučovič iz Mađarske. Beretini je napravio iznenađenje pobedom nad šestim nosiocem Fernandom Verdaskom 4:6, 7:5, 6:4, dok je Mađaru meč bez borbe predao Roberto Bautista Agut iz Španije.

Turnir u Sofiji se igra za nagradni fond od 524.340 evra i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.