Monterej: Krstin poveo, pa stao

ATP 3. apr 201921:14 > 21:15
Mark Dadswell, Getty Images Sport

Srpski teniser Peđa Krstin završio je učešće na čelendžeru u Montereju u drugom kolu, porazom od Aleksandera Bublika iz Ukrajine.

Bublik, koji je postavljen za sedmog nosioca, do trijumfa nad Krstinom je došao posle preokreta sa 1:6, 6:3, 6:4, posle jednog sata i 32 minuta.

Ukrajinca u narednom kolu čeka susret sa Amerikancem Mičelom Krigerom, koji je pobedio svog sunarodnika Kevina Kinga 7:6 (8:6), 6:3.

Srpski teniser je sjajno ušao u meč, a pošto su obojica osvojili svoje prve servis gemove, nanizao je narednih pet, usput odbranivši jednu brejk loptu rivala. Krstin je imao šansu da nastavi u istom ritmu na startu drugog seta, ali je Bublik odbranio četiri brejk lopte, a zatim počeo da preti. Tako je i stigao do brejk lopte u šestom gemu i bez problema je zadržao prednost, pa tako i izborio treći set.

Bubliku je jedan brejk bio dovoljan i za osvajanje trećeg seta, tokom kojeg Krstin nije imao nijednu šansu da mu oduzme servis. Ključan gem je bio peti, a iako je usledila velika borba ukrajinski teniser se nije dao i u poslednjem gemu je bez izgubljenog poena odservirao za meč.

Turnir u Montereju igra se za nagradni fond od 162.480 dolara.