Kvalifikant izbacio neprepoznatljivog Đerea

ATP 9. apr 201916:25 > 16:27
Buda Mendes/Getty Images

Srpski teniser Laslo Đere neočekivano lako poražen je na startu turnira iz serije 250 u Marakešu.

Italijanski kvalifikant Lorenco Sonego, koji je mesto u glavnom žrebu dobio posle povlačenja Filipa Krajinovića, za sat i 21 minut pobedio je 32. igrača sveta 6:3, 6:3.

Đere nije iskoristio nijednu od dve brejk prilike, obe u drugom setu, dok je 23-godišnji Italijan tri puta oduzeo servis protivniku.

Sonegu, trenutno 103. igraču sveta, rani brejk u prvom setu za 2:0 bio je dovoljan da obezbedi ključnu prednost, a koliko je Srbin bio inferioran potvrđuje i podatak da je na servis rivala osvojio samo tri poena.

Drugi set bio je nešto zanimljiviji neizvesniji, a Đere posle pretrpljenog brejka u trećem gemu, u sledećem nije iskoristio dve prilike da uzvrati istom merom i vrati se u meč.

Sonego je u poslednjem gemu bez izgubljenog poena još jednom napravio brejk i u velikom stilu zakazao duel 2. kola protiv Holanđanina Robina Hasea.