Đere dobio 18. na Turu za polufinale i plasman karijere

ATP 26. apr 201919:14 > 19:17
Buda Mendes, Getty Images Sport

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira serije 250 u Budumpešti pobedom protiv 18. igrača sveta Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije 3:6, 6:2, 6:3 za sat i 47 minuta.

Srbija će u polufinalu u prestonici Mađarske imati još jednog predstavnika, Filipa Krajinovića koji je ranije danas savladao Bornu Ćorića

U borbi za mesto u finalu sastaće se sa Italijanom Mateom Beratinijem, koji je bio bolji od Pabla Kuevasa iz Urugvaja 6:3, 1:6, 6:3.

Đere, trenutno 33. igrač sveta, je eliminacijom Ćorića ostao najbolje plasirani igrač i jedini nosilac u završnici takmičenja u Budimpešti.

Dvadesettrogodišnji srpski igrač će od ponedeljak biti najmanje 29. igrač sveta, što mu je najbolji plasman u karijeri.

Laslo je u petom gemu prvog seta prvi napravio brejk za 3:2, ali je Gruzijan napravio seriju od četiri osvojena gema za vođstvo od 1:0.

Đere je i u drugom setu prvi oduzeo servis protivniku za 2:0 i sve do osmog gema nije bilo brejk lopti. U pomenutom gemu srpski teniser je na servis protivnika iskoristio prvu set loptu i izjednačio na 1:1.

Sjajno je Đere odigrao i veći deo odlučujućeg seta. U maratonskom prvom gemu sačuvao je svoj servis, a potom napravio ključan brejk. Đere je sigurnim servisom relativno lako održavao prednost, a najneizvesnije je bilo u poslednjem gemu.

Bašilašvili je imao tri vezane brejk lope (0:40), ali je Laslo izdržao ogroman pritisak i sa pet uzastopno osvojenih poena došao do jedne od najznačajnijih pobeda u karijeri.

U subotu će prvi na teren krajinović, koji u 14 časova igra sa Pjer Igom-Erberom, dok će posle njih na teren Beretini i Đere.