Lajović odmah eliminisan u Eštorilu

ATP 30. apr 201919:10 > 19:11
Clive Brunskill, Getty Images

Srpski teniser Dušan Lajović već na startu završio je takmičenje u portugalskom gradu Eštorilu.

Lajović nije uspeo da ponovi dobru igru iz Monte Karla i u 1. kolu poražen je od Argentinca Leonarda Majera 7:6 (3), 6:4 za sat i 55 minuta igre.

Srbin, trenutno 23. igrač sveta, bio je postavljen za petog nosioca u Eštorilu, međutim, u ključnim trenucima je podbacio što je 31-godišnji Majer iskoristio i u četvrtom međusobnom duelu zabeležio treći trijumf.

Do rezultata 5:4 u prvom setu nijedan igrač nije imao brejk, a u desetom gemu Lajović je spasao četiri set lopte. Međutim, Argentinac je u taj-brejku došao do 4:1 i potom bez većih poteškoća završio set.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u drugom setu. Majer je odmah oduzeo servis protivniku i potom poveo sa 2:0, ali je Srbin uspeo da se vrati i i izjednači na 2:2, a u naredna dva gema viđen je još po jedan brejk na obe strane.

Ključan je bio deveti gem kada je Majer ponovo oduzeo servis Lajoviću, potom je na svoj servis spasao brejk loptu i ubrzo završio meč.

Argentinac se u 2. kolu sastaje sa Malikom Žazirijem, koji je na startu pobedio Nikolasa Đarija 6:3, 3:6, 6:4.

U ostalim duelima Šardi je bio bolji od Karenja Buste 5:7, 6:1, 6:2, Milman je eliminisao Bernarda Tomića 6:3, 6:0, Kuevas je savladao Karusa 6:2, 6:2, kvalifikant Davidovič Fokina je iznenadio Frica 7:6 (3), 6:4, dok je Sousa pobedio Popirina 6:4, 2:6, 6:2.