Albot zaustavio Džumhura u Ženevi

ATP 23. maj 201917:01 > 17:04
Pat Scala, Getty Images Sport

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nije uspeo da se plasira u polufinale turnira serije 250 u Ženevi.

Moldavac Radu Albot, trenutno 45. igrač sveta, pobedio je 12 pozicija lošije plasiranog Džumhura u dva seta – 6:3, 7:5 za sat i 40 minuta igre.

Albot će se u borbi za mesto u finalu sastati sa Nikolasom Đarijem iz Čilea, koji je eliminisao Japanca Taro Danijela 6:1, 7:5.

Albot je odlično počeo meč i posle dva oduzeta servisa vodio je 4:1. Džumhur je uspeo da vrati jedan brejk, međutim, Moldavac je u poslednjem gemu treći put u prvom setu napravio brejk za 6:3.

Igrač iz BiH je mnogo bolje počeo drugi set, odmah je oduzeo servis protivniku, ali je Radu u osmom gemu uzvratio i izjednačio na 4:4. Moldavac je u završnici bio nešto smireniji i novim brejkom završio je duel u Ženevi.

U preostala dva četvrtfinalna duela sastaju se Aleksandar Zverev i Ugo Delijen, odnosno Federiko Delbonis i Albert Ramos-Vinolas.