Umag: 208. igrač sveta izbacio Filipa, Fonjini predao

ATP 17. jul 201919:33 > 20:50
Clive Mason, Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale serije 250 u Umagu.

Chris Brunskill/Getty Images

Mađarski kvalifikant, 208. igrač sveta, Atila Balaž pobedio je 150 mesta bolje plasiranog Krajinovića 6:3, 6:7 (1), 7:6 (5) za dva časa i 38 minuta.

Drugi gem bio je kljunač u prvom setu – Balaž je oduzeo servis rivalu, a u sledećem je spasao dve brejk lopte. Srbin je kod rezultata 5:2 spasao pet set lopti, ali nije uspeo i šestu na servis Mađara.

Krajinović je u ranoj fazi drugog seta oduzeo servis protivniku (2:0) i kod vođstva 5:2 na servis Balaža imao dve set lopte za izjednačenje na 1-1, međutim, nije ih iskoristio. Srbin je u tajbrejku bio ubedljiv, poveo je 6:0 i lako obezbedio odlučujući set.

Vodio je Filip u trećem setu 3:1 uz brejk, Balaž je izjednačio na 3:3, vodio je Srbin i 6:5 i servirao za pobedu, ali je Mađar ekspresno vratio brejk i u tajbrejku ostvario jednu od najvećoh pobeda u karijeri.

Mađar će se u četvrtfinalu sastati sa Italijanom Stefanom Travaljom, kome je njegov zemljak i prvi nosilac Fabio Fonjini u drugom setu predao meč zbog povrede kod rezultata 6:1, 2:1.