Kukuškin (pre)jak za Džumhura

ATP 30. jul. 20199:16 > 9:20
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Damir Džumhur (27), najbolji teniser Bosne i Hercegovine, nastavio je seriju loših partija i nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u meksičkom Los Kabosu.

Bolji od njega bio je Kazahstanac Mihail Kukuškin (31), koji je posle 97 minuta igre slavio pobedu rezultatom 7:5, 6:2. „Rutiner” iz Volgograda na taj način upisao je prvi trijumf protiv Džumhura posle šest godina i tri vezana poraza.

Zanimljivo da je Damir načinio brejk već u prvom gemu, a u trećem je propustio još jednu šansu da uradi isto. Kukuškin je uzvratio u šestom gemu, izjednačivši na 3:3, a onda je u 12. iskoristio drugu set loptu i zapravo drugi put oduzeo servis svom rivalu.

U drugom setu, Džumhur je ponovo zapretio na samom početku, ali nije uspeo da oduzme servis Mihailu, koji je ubrzo pojačao ritam, poveo 4:1 i u osmom gemu iskoristio prvu meč loptu, za konačnih 6:2.

Kazahstanac će u drugom kolu na megdan boljem iz dvoboja Gregoar Barer (Francuska) – Kameron Nori (V. Britanija).