Krajinović protiv Berdiha do preokreta sa ivice ponora

ATP 21. avg 20190:06 > 0:08
Al Bello, Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala ATP turnira u Vinston Sejlemu pošto je rezultatom 2:1 (3:6, 7:5, 6:1) bio bolji od iskusnog Čeha Tomaša Berdiha.

U veoma uzbidljivom meču koji je trajao 107 minuta teniser iz Sombora bio je na ivici poraza, ali je uspeo da dođe do velike pobede. U prvom setu obojica igrača su se mučili da zadrže svoj servis, a viđeno je čak sedam brejkova u 12 gemova, a onaj u poslednjem bio je koban za srpskog tenisera, pošto ga je izgubio „sa nulom“ na svoj servis.

I u narednom setu imao je Berdih brejk prednosti, vodio je sa 4:2, ali je potom Krajinović napravio tri brejka zaredom i došao do izjednačenja.

U odlučujućem setu već nije bilo mnogo problema za srpskog tenisera, koji se mučio samo u prvom gemu, a potom je dominantno došao do pobede.

U narednoj rundi će Krajinović, 51. teniser ATP liste, igrati protiv boljeg iz meča u kojem će se sastati Žeremi Šardi i Franses Tijafo.

ATP turnir u Vinston Sejlemu pripada seriji 250, nagradni fond mu je 807 hiljada dolara, a aktuelni osvajač je Rus Danil Medvedev, koji je prošle godine u finalu nadigrao domaćeg tenisera Stiva Džonsona.