Mec: Krajinović prokockao veliku šansu

ATP 20. sep 201920:13 > 20:16
Clive Brunskill/Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u četvrtfinalu ATP turnira u francuskom Mecu, pošto je rezultatom 2:1 (4:6, 7:5, 6:2) od njega bolji bio domaći igrač Luka Puj za tačno dva časa, a u ravnopravnoj borbi srpskog igrača pobede je koštala lošija igra u ključnim poenima.

Krajinović je igrao veoma dobro u prvom setu, napravio je brejk u trećem gemu, a u petom je imao nekoliko brejk-lopti. Ipak, u desetom gemu došao je do vođstva 1:0 u setovima bez izbugljenog poena iskoristivši prvu set-loptu.

I u drugom setu imao je Krajinović lepu priliku da dođe do brejka, ali je u prvom gemu bio neuspešan na tri brejk-lopte. U sedmom i osmom gemu dvojica tenisera su razmenili brejkove, a kljulni trenutak, ispostaviće se meča, dogodio se u 12. gemu, kada je Krajinović nakon vođstva od 30:0 izgubio četiri poena zaredom, pa je Puj došao do izjednačenja.

Francuz je u trećem setu dominanto došao do 2:1 i prolaza među najbolja četiri igrača na turniru, a 27-godišnji Somborac je triput gubio svoj servis.

ATP turnir u Mecu pripada seriji 250, aktuelni prvak je domaći teniser Žil Simon, koji je prethodne godine u finalu savladao Matijasa Bahingera, a nagradni fond je 540 hiljada evra.

Krajinović je na putu do četvrtfinala bio bolji od Gojovčika i Verdaska, a trenutno je na 49. mestu ATP liste.

Puj će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča koji igraju Gruzin Nikoloz Basilašvili i još jedan Francuz – iskusni Žo-Vilfred Conga.