Škugor i Mektić posle dva taj-brejka u finalu

ATP 5. okt 201913:02 > 13:04
Getty Image

Hrvatski teniseri Nikola Mektić i Franko Škugor plasirali su se u finale ATP turnira u Tokiju u dubl konkurenciji. Oni su u polufinalu posle velike borbe savladali Luku Puja i Jana Lenarda Štrufa sa 7:6 (7:5), 7:6 (7:3).

Borba je trajala jedan čas i 34 minuta, a oba seta završena su posle bolje igre Hrvata u taj-brejku.

U prvom setu su prvi do brejka stigli Luka Puj i Jan Lenard Štruf u osmom gemu, ali su Škugor i Mektić odmah odgovorili i tako odveli set u taj-brejk.

Na tri brejka protivnika, Hrvati su odgovorili oduzevši im četiri puta servis, pa je prvi deo igre završen slavljem Škugora i Mektića u taj-brejku sa 7:5.

U drugom setu je svako čuvao svoj servis, a u taj-brejku su ponovo koncentrisaniji bili Hrvati. Ovog puta su dva puta oduzeli servis protivnicima i sa 7:3 u drugom taj-brejku završili meč.

Njihovi rivali u borbi za trofej biće Nikola Mau i Eduard Rože-Vaslin.