Mari bez izgubljenog seta do četvrtfinala

ATP 17. okt. 201920:23 > 20:32
Rob Carr/Getty Images

Britanac Endi Mari polako se vraća u prepoznatljivu formu. Posle četvrtfinala Pekinga plasirao se i u četvrtfinale Antverpena, pošto je bez mnogo problema savladao Pabla Kuevasa 6:4, 6:3.

Krenuo je agresivno Britanac, sa željom da što pre dođe do brejka. Veoma blizu je bio u četvrtom gemu, ali nije uspeo da iskoristi čak šest brejk lopti. Narednu brejk šansu dobio je tek u 10. gemu, ali ju je iskoristio i dobio prvi set 6:4. Sa prvim brejk loptama suočavao se već na startu drugog seta. Imao je Kuevas četiri šanse, ali se Mari odbranio i čini se da je tada prelomio meč. Posle četiri gema u kojem su obojica zbirno izgubili na svoj servis samo tri poena i to sva tri Kuevas u drugom gemu, Mari je došao do dve vezane brejk prilike. Drugu je iskoristio i došao do kapitalnog vođstva, koje je rutinski pretvorio u dobijeni set i konačnu pobedu.

Britanac će se u četvrtfinalu sastati sa Rumunom Kopilom, koji je savladao trećeg nosioca Dijega Švarcmana u tri seta.