De Minor u četiri seta bolji od Kecmanovića

ATP 6. nov 201918:35 > 18:36
Julian Finney/Getty Images

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je od Australijanca Aleksa de Minora u drugom kolu grupne faze na NextGen turniru u Milanu.

De Minor, koji je postavljen za prvog nosioca, u tom duelu je slavio sa 4:1, 4:3 (7:4), 1:4, 4:0, posle jednog sata i 25 minuta igre.

Mladi Australijanac je odlično ušao u meč, a Kecmanović nikako nije uspevao da nađe pravi ritam. De Minor je odmah napravio brejk, a dva gema kasnije je propustio tri šanse da učini to opet, a srpski teniser je tada osvojio jedini gem u prvom setu, pošto je njegov rival potom nastavio gde je stao.

Znatno veća borba viđena je u drugom setu, Kecmanović je prvi došao do brejka, i to pošto je sprečio De Minora da mu prethodno oduzme servis. Australijanac je, međutim, uzvratio za izjednačenje 3:3, a u taj-brejku je odigrao mnogo bolje. Treći set je Miomir rešio brejkom u četvrtom gemu, ali se njegov rival potom prošetao do trijumfa u četvrtom.

Za Kecmanovića je to prvi poraz u Milanu, a u narednom kolu njegov rival biće Španac Alehandro Davidovič Fokina. De Minor je obezbedio polufinale, pošto je upisao drugi trijumf, a njegov sledeći rival biće Kasper Rud iz Norveške.

NextGen turnir u Milanu igra se za nagradni fond od 1.400.000 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.