Imberu prvenac u Oklandu

ATP 18. jan 20205:16 > 5:26
Getty Images/Greg Bowker

Francuski teniser Ig Imber osvojio je prvu ATP titulu u karijeri, pošto je u finalu turnira u Oklandu savladao zemljaka Benou Pera u tri seta 7:6, 3:6, 7:6.

Mogao je 57. igrač sveta mnogo lakše da dobije prvi set, pošto je dva puta imao brejk prednosti. Međutim, iskusniji zemljak, 33 mesta bolje plasiran na ATP listi, uspeo je oba puta da se vrati i na kraju izbori taj brejk, iako se suočavao sa tri vezane brejk, odnosno set lopte. Prvi je došao do mini brejka, ali je i to amortizovao Per za 2:2. Ipak, od tada Imber vezuje pet poena i dobija konačno prvi set.

U drugom Per je prvi došao do brejka i uspešno ga sačuvao do kraja seta za 6:3 i izborio treći, odlučujući set. U njemu, kao i u prvom. Prvi do brejka dolazi Imber, poveo je 3:0 i čak je dobio priliku da servira za meč. Međutim, nije uspeo ni da dođe u tom gemu do meč lopte, a Per je vratio brejk. Ipak, Imber je u narednom gemu došao do prve meč lopte na servis protivnika, ali je ipak Per to spasao i epilog je bio novi taj brejk. Kao i u prvom, Imber je poveo 2:0, Per je izjednačio na 2:2, ali je Imber vezao dva poena i poveo 4:2. Ta prednost je bila odlučujuća, jer je držao servis do kraja i iskoristio ukupno četvrtu meč loptu, treću u taj brejku i prvu na svoj servis.

Imber je na ovaj način došao do prve ATP titule u karijeri, u svom prvom finalu.