Kecmanović odličan u Njujorku, poklon Džumhura

ATP 10. feb. 202021:55 > 23:15
Julian Finney, Getty Images Sport

Srpski teniser Miomir Kecmanović sjajno je startovao na turniru u Njujorku koji se igra na tvrdoj podlozi u dvorani.

Dvadesetogodišnjak, trenutno 54. igrač sveta, je u 1. kolu savladao domaćeg predstavnika Tomija Pola rezultatom 6:4, 6:2 za sat i 17 minuta igre.

Kecmanović je u Njujorku postavljen za šestog nosioca, a u osmini finala očekuje ga duel sa boljim iz meča kvalifikanata u kome se sastaju Italijan Paolo Lorenci i Srbin Danilo Petrović.

Talentovani Kecmanović je četiri puta oduzeo servis protivniku (4/11), jednom u prvom i tri puta u drugom setu, dok je 70. teniser sveta do jedinog brejka (1/4) došao u drugom gemu drugog seta.

Za razliku od Srbina, najbolji bosanskohercegovački igrač Damir Džumhur nije uspeo da prebrodi prvo kolo.

Italijan Andreas Sepi pobedio je 100. tenisera sveta u tri seta – 6:3, 1:6, 7:6 (6) za dva časa i 8 minuta. Džumhur je u odlučujućem setu napravio brejk za 4:3, kod rezultata 5:4 servirao je za pobedu, ali mu je Italijan oduzeo servis bez izgubljenog poena.

Džumhur je i u tajbrejku bio vrlo blizu trijumfa, vodio je sa 5:2, potom je na 6:5 imao meč loptu, međutim, dopustio je rivalu da osvoji tri uzastopna poena i obezbedi mesto u osmini finala i duel sa Dtivom Džonsonom ili Tenisom Sandgrenom.

Prvi nosilac u Njujorku je Džon Izner, a drugi Miloš Raonić.