Dimitrov izbacio Šapovalova, Španci uspešni

ATP 11. feb 20200:15 > 0:17
Getty Images/Michael Dodge

Bugarin Grigor Dimitrov prvog dana turnira u Roterdamu eliminisao je osmog nosioca Denisa Šapovalova iz Kanade rezultatom 6:3, 7:6 (3).

Dimitrov, trenutno 22. igrač sveta, je u izjednačenom meču jedini brejk napravio u drugom gemu prvog seta, dok Šapovalov nije realozovao nijednu od tri brejk prilike.

Bugarin je kod rezultata 5:4 u drugom setu spasao brejk loptu, a potom u tajbrejku bio mnogo sigurniji.

Dimitrov će se u osmini finala sastati sa boljim iz duela Feliks Ožije Alijasim – Jan Lenard Štruf.

Britanac Danijel Evans je u dva seta pobedio kvalifikanta iz Nemačke Filipa Kolšrajbera 6:3, 7:5 i zakazao duel sa Karenom Hačanovim ili Fabiom Fonjinijem.

Španci Pablo Karenjo Busta i Roberto Bautista Agut su identičnim rezultatom 2:1 bili bolji od Adriana Manarina (7:5, 6:7, 6:4), odnosno Martina Fučoviča (4:6, 7:6, 6:1). Njihov međusobni duel ćemo gledati u 2. kolu.

Rus Danil Medvedev je prvi nosilac u Roterdamu, drugi je Stefanos Cicipas, a treći Gael Monfis.

Srbin Filip Krajinović na startu igra sa domaćim predstavnikom Talonom Griksporom, trenutno 172. igračem sveta.

Prenose mečeva gledajte na kanalima Sport Kluba.