Đere se kockao sa 239. na ATP listi

ATP 12. feb 20200:40 > 0:42
Jon Naga

Srpski teniser Laslo Đere namučio se na startu turnira u Buenos Ajresu i tek posle dva časa igre pobedio je domaćeg predstavnika Fransiska Serundola rezultatom 6:2, 2:6 i 6:4.

Dvadesetčetvorogodišnji Đere, trenutno 35. igrač sveta, u osmini finala će se sastati sa Argentincem Huanom Londerom koji je u prvom kolu nakon tri seta eliminisao Filipa Horanskog rezultatom 4:6, 6:4, 6:2.. Biće to repriza prošlonedeljnog četvrtfinala Kordobre, kada je srpski igrač slavio 6:7 (5), 6:3, 7:6 (5).

Đere nije najbolje počeo duel sa 239. igračem na ATP listi koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora. Argentinac je odmah napravio brejk, poveo je i sa 2:0, ali je srpski igrač od tog trenutka zaigrao znatno bolje i sa šest uzastopno osvojenih gemova prvi set dobio 6:2.

Međutim, u drugom setu usledio je veliki pad Đerea. Servis ga nije služio, mnogo je grešio, tako da je Serundolo čak tri puta oduzeo servis protivniku. Đereu nije pomoglo ni što je kod rezultata 1:4 vratio jedan brejk jer je već sledećem ponovo dopustio rivalu da mu oduzme servis.

Đere u četvrtom gemu odlučujučeg seta nije iskoristio dve brejk lopte, ali to mu se nije obilo o glavu. Kod rezultata 5:4 bio je mnogo sigurniji i prvim oduzetim gemom u tom delu meča završio duel.

U sredu od 20 časova sastaju se Dušan Lajović i Pedro Martinez, dok u četvrtak u 1 čas iza ponoći igraju Borna Ćorić i Tijago Monteiro.

Mečeve iz Buenos Ajresa pratite na kanalima Sport Kluba.