Cicipas rutinski do četvrtfinala u Marseju

ATP 19. feb. 202021:17 > 22:32
Linnea Rheborg/Getty Images

Grčki teniser Stefanos Cicipas opravdao je ulogu drugog nosioca i u osmini finala turnira u Marseju pobedio je Šveđanina Mikaela Imera rezultatom 6:1, 6:3 za 70 minuta.

Šesti igrač sveta je realizovao četiri od osam brejk lopti, dok Šveđanin nijednom nije došao u priliku da oduzme servis protivniku. Cicipas samo na dva servisa Imera nije imao brejk loptu, a u oba seta mu je po dva puta oduzeo servis.

Branilac titule će se u borbi za mesto u polufinalu sastati sa sve boljim Vaeskom Pospišilom. Kanađani je u 2. kolu eliminisao osmog nosioca Huberta Hurkača u dva seta – 6:3, 6:4 za sat i 28 minuta.

Plasman u osminu finala obezbedio je domaći predstavnik Pjer Igo Erber koji je sa 7:6 (4), 6:4 pobedio prošlogodišnjeg finalistu iz Kazahstanca Mihaila Kukuškina. Njegov sledeći rival će biti sedmi ‘kosturaš’ Feliks Ože Alijamis iz Kanade, koji je bio bolji od Italijana Stefna Travalje 6:7 (3), 7:6 (6), 6:3.

Iznenađenje dana je poraz Benoe Pera od Aleksandera Bublika 3:6, 6:4, 6:4. Kazahstanac u četvrtfinalu čeka Čilića ili Šapovalova.

U osmini finala je Belorus Egor Gerasimov koji je u duelu kvalifikaata savladao Austrijanca Denisa Novaka 7:6 (3), 6:3.