Džumhur na korak od glavnog žreba Akapulka

ATP 23. feb 20201:08 > 1:14
Daniel Pockett, Getty Images Sport

Predstavnik Bosne i Hercegovine Damir Džumhur plasirao se u finale kvalifikacija za ATP turnir serije 500 u Akapulku, pošto je u dva seta ubedljivo savladao Brazilca Menezesa 6:1, 6:4.

Ovo je 108. igraču sveta prva pobeda posle tri uzastopna poraza. U prvom setu bio je veoma raspoložen. Već u prvom servis gemu protivnika imao je dve brejk lopte, a onda je u naredna dva servis gema oduzimao servis Brazilcu i došao ubedljivo do prvog seta – 6:1. U drugom je 122. na ATP listi pružio znatno jači otpor, napravio dva brejka, ali je Džumhur uspeo jednom više da oduzme servis i da na kraju dobije i taj set 6:4.

U finalu kvalifikacija Džumhur će igrati protiv pobednika duela Ofner – Bolt. U finale kvalifikacija, ali WTA turnira plasirala se i Slovenka Kaja Juvan. Ona je posle dva taj brejka savladala argentinsku teniserku Nadiju Podorosku. Za glavni žreb igraće protiv pobednice duela Sepede – Aruabarena.