Kecmanović za titulu u Kicbilu!

ATP 12. sep. 202017:34 > 17:43
Steven Ryan, Getty Images Sport

Miomir Kecmanović nalazi se na meč od osvajanja prve ATP titule u karijeri. Beograđanin je u polufinalu turnira na šljaci u Kicbilu savladao Švajcarca Marka Andrea Hislera, 303. igrača sveta, 6:2, 5:7, 6:3. Za titulu će odmeriti snage sa Nemcem Janikom Hafmanom, koji je bio bolji od Lasla Đerea.

REUTERS/Henry Romero

U prvom setu Kecmanović, 47. teniser planete, opravdao je ulogu favorita. Miomir je u drugom gemu brejknuo rivala, a vrlo brzo je semaforu stajalo 3:0 za srpskog asa. Jedini problem je imao u petom gemu, kada je spasio brejk loptu. Poveo je 4:1, a onda je još jednom oduzeo servis rivalu u osmom gemu za konačnih 6:2.

Problemi za Miomira počeli su u drugom setu. Posle spašene tri brejk, ipak je popustio na četvrtoj i Hisler mu je oduzeo servis. Međutim, momentalno je Kecmanović uzvratio. Do rezultata 5:5 nije više bilo brejkova, mada je Kecmanović u četvrtom gemu propustio čak pet šansi da prelomi meč u svoju korist. U 11. gemu šansu je ugrabio Hisler i iskoristio priliku za brejk. Sa jednim izgubljenim poenom na svoj servis, izjednačio je rezultat u setovima.

Odlučujući set je počeo šansama za Kecmanovića. Beograđanin u drugom gemu nije realizovao nijednu od pet prilika da oduzme servis rivalu. Kazna je stigla u narednom gemu kada je Švajcarac brejknuo Miomira. I pored teške situacije nije Kecmanović izgubio fokus i u narednom gemu je stigao do ri-brejka. Od tog trenutka je podigao nivo igre. Oduzeo je servis Hisleru u šestom gemu i sa četiri vezana gema došao je do 5:2. Smanjio je Švajcarac na 5:3, ali mu više nije bilo pomoći. Kecmanović je realizovao drugu meč loptu na svoj servis za prolaz u finale.

Kecmanović i Hanfman do sada nikada nisu igrali jedan protiv drugog. Nemac je pre Đerea, bio koban u Kicbilu i za Dušana Lajoviča. Ovo je 118. igraču planete drugo finale u karijeri. Prethodno je igrao u Gštadu 2017. godine. Kecmanović se jedini put za titulu borio na turniru u Antaliji prošle godine. Poražen je od Italijana Sonega 6:7, 7:6, 6:1, uz propuštenu meč loptu u drugom setu.

Turnir u austrijskom zimskom centru igra se za nagradni fond od 400.335 evra. Pobedniku će pripasti 24.880, a poraženom 19.795 evra.