Cicipas na Ducija za polufinale, Rud izbacio Fonjinija

ATP 24. sep 202015:53 > 19:59
Alexander Scheuber/Getty Images for matchmaker

Stefanos Cicipas je dobio Urugvajca Pabla Kuevasa u osmini finala Hamburga 2:0, po setovima 7:5 i 6:4. Njemu u četvrfinalu sledi duel sa srpskim teniserom Dušanom Lajovićem.

U prvom setu je prve brejk šanse imao Kuevas i to u devetom gemu. Tada nije iskoristio četiri brejk prilike, a petu je imao i u 11. gemu. Ipak ništa od toga nije iskoristio pa ga je Cicipas kaznio u 12. gemu kada mu je uzeo servis i dobio prvi set 7:5.

U drugom nije bilo niti jedne brejk šanse do 10. gema u kom je servirao Kuevas. Cicipas je imao 0:40 i odmah je iskoristio brejk priliku.

Stefanos je drugi nosilac u Hamburgu i posle ispadanja Medvedeva je glavni favorit za titulu, a naredni rival mu je Dušan Lajović koji je ranije dobio Karena Hačanova.

Plasman u četvrtfinale u četvrtak obezbedili su još Francuz Igo Erber i Norvežanin Kaspre Rud, koji je pre nekoliko dana u polufinalu Mastersa u Rimu poražen od Novaka Đokovića.

Imber, trenutno 41. igrač sveta, u dva seta je bio bolji od 75. na ATP listi Jiruja Veselog 6:4, 6:3, dok je Rud za dvega 67 minuta eliminisao šestog nosioca Fabija Fonjinija 6:3, 6:3.

U borbi za mesto u polufinalu u petak će se sastati upravo Rud i Imber, a Francuz je dobio jedini mešusobni duel koji su odigrali u januaru u Oklendu 7:6 (3), 2:6, 6:3.