Cicipas sprečio preokret Garina za finale Hamburga

ATP 26. sep 202018:07 > 18:07
Alexander Scheuber/Getty Images

Grk Stefanos Cicipas boriće se za titulu na turniru u Hamburgu, pošto je u polufinalu pobedio Čileanca Kristijana Garina 7:5, 3:6, 6:4.

Cicipas je opravdao zvanje favorita i slavio je posle dva sata i 11 minuta igre.

Ujednačena borba vodila se tokom prvog seta, da bi Grk prvi došao do brejka u šestom gemu. Ipak, kada je pri rezultatu 5:3 servirao za set, dozvolio je rivalu da se vrati. Morao je šesti teniser sveta da uloži dodatni napor, pa je novim brejkom u 13. gemu došao do seta.

U drugom je odlično igrao Garin, bio je agresivan, pa je uz dva brejka došao do izjednačenja.

U odlučujućem setu su i jedan i drugi bili sigurni na svoj servis. Cicipas je u petom gemu uspeo da iskoristi blagi pad u igri i napravi brejk koji mu je doneo pobedu.

Grk će se za drugi trofej ove sezone, šesti u karijeri, boriti protiv Andreja Rubljova. Rus je ranije u toku dana savladao Kaspera Ruda maksimalnim rezultatom.