Džumhur odmah zaustavljen, Zverev saznao ime rivala

ATP 20. okt. 202015:36 > 21:22
Reuters, Marko Djurica

Damir Džumhur poražen je u prvom kolu ATP turnira u Kelnu.

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu ATP turnira u Kelnu. Od njega je u dva seta bolji bio Alehandro Davidovič-Fokina koji je slavio rezultatom 6:2, 6:3 za 72 minuta igre.

Džumhur je u prvom setu, u prva dva servis gema rivala imao tri prilike za brejk, da bi nakon toga izgubio svoj servis prvo u četvrtom gemu, a zatim još jednom u osmom.

Davidovič-Fokina je i u drugom setu prvi došao do brejka, vodio je 3:0, a pri rezultatu 4:2, u sedmom gemu, Džumhur je uspeo da vrati brejk. Međutim, već u narednom gemu je Džumhur pretrpeo novi brejk i Davidovič-Fokina je sigurno odservirao za pobedu i plasman u drugo kolo.

Njegov sledeći rival će biti Stiv Džonson, koji je u ponedeljak savladao Marina Čilića.

Pjer Igo Erber je eliminisao Tenisa Sandgrena iz Sjedinjenih Država 6:3, 3:6, 6:3 i u osmini finala će se sasati sa Janikom Sinerom koji je lako dobio duel protiv ‘laki luzera’ Džejmsa Dakvorta iz Australije 6:1, 6:2.

Kvalifikant Denis Novak je poražen od Oskara Otea 6:3, 6:2 koji je kao ‘laki luzer’ dobio mesto u glavnom žrebu posle odustajanja srpskog igrača Danila Petrovića.

Nemca u osmini finala očekuje meč sa drugim nosiocem DIjegom Švarcmanom.

Prvi favorit u Kelnu Aleksander Zverev će se u drugom kolu sastati sa Džonom Milmanom koji bije imao mnogo problema sa Fernandom Verdaskom – 6:4, 6:2.