Antverpen: Imber na Evansa, Dimitrov na De Minora

ATP 23. okt. 202021:18 > 21:23
REUTERS/Thaier Al-Sudani

Poznati su svi polufinalisti ATP turnira iz Serije 250 u Antverpenu. Najneiznesnije je bilo između Karena Hačanova i Danijela Evansa.

Francuz Igo Imber uspeo je u prvom četvrtfinalnom meču da posle malo više od sat i po vremena pobedi u dva seta Južnoafrikanca Lojda Džordža Harisa sa 6:3 i 7:6 (6:2).

Povezano

Njegov porotivnik u polufinalu biće Britanac Danijel Evans, 35. igrač na ATP listi, koji je u najneizvesnijem meču uspeo da posle preokreta savlada 17. igrača sveta Karena Hačanova.

Rus je dobio prvi set sa 6:3 i u drugom imao prilike da reši pitanje pobednika, ali je posle velike borbe i 73 minuta Britanac slavio u taj brejku sa 9:7 i izborio treći set, koji je dobio sa 6:4 I na kraju pobedio 2:1 u setovima.

Drugi polufinalni par čine Bugarin Grigor Dimitrov, koji je prošao dalje bez borbe, pošto se Kanađanin Miloš Raonić povukao sa turnira zbog povrede i Australijanac Aleks De Minor.

Australijanac je u četvrtfinalu bio bolji ubedljiv protiv Amerikanca Markosa Đirona I posle samo 59 minuta slavio rezultatom 6:3, 6:0.