Nur-Sultan: Kukuškin izbacio prvog favorita

ATP 29. okt. 202016:02 > 16:05
Al Bello/Getty Images

U četvrtfinalu ATP turnira u prestonici Kazahstana Nur-Sultanu igraće Mihail Kukuškin i Emil Rusuvuori, odnosno Adrijan Manarino i Mekenzi Mekdonald.

Kukuškin je posle velike borbe i čak tri seta dobio prvog nosioca i 28. igrača sveta Benou Pera 2:1. U prvom setu je bilo 7:6 za Pera, a usledio je obrt. Za 50 minuta je Mihail dobio drugi set takođe u taj-brejku, a treći je trajao svega pola sata. Mihail je dobio treći set 6:1.

Njegov rival će biti EmilRusuvuori koji je u tri seta dobio Džordana Tompsona. Rusuvuori je lako dobio prvi set 6:2, zatim je bilo 6:3 za Tompsona, da bi za sat vremena tenisa Finac dobio treći set 6:4.

Adrijan Manarino je rezultatom 6:1, 6:1 lako dobio Juičija Sugitu za 62 minuta, a njemu sledi meč sa Makenzijem Mekdonaldom koji je dobio 2:1 Andreasa Sepija. Italijan je dobio prvi set 6:3, a naredna dva je Mekdonald dobio identičnim rezultatom. Meč je trajao dva sata i tri minuta.