Medvedev preokretom do pobede protiv Pospišila

ATP 29. okt. 202018:55 > 18:56
Getty Images/Al Bello

Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču.

Četvrti nosilac na turniru u Beču, Danil Medvedev nakon tri seta je savladao Vaseka Pospišila i plasirao se u četvrtfinale u kome ga čeka meč sa Kevinom Andersonom.

Medvedev je slavio nakon preokreta u tri seta rezultatom 4:6, 6:3, 6:2 za sat i 59 minuta.

Jedan brejk prelomio je prvi set. Pospišil je prve prilike za brejk imao u petom gemu, ali je poen na servis rivalu oduzeo tek u sedmom gemu iskoristivši četvrtu brejk loptu u meču.

U drugom setu bolje je zaigrao Medvedev i to mu je donelo pet berjk lopti u šestom gemu. Nije iskoristio nijednu, ali je u sledećem gemu uspeo da sačuva poen na svoj servis i da u narednom napravi odlučujući brejk i tako uvede meč u treći set.

U trećem setu je Medvedev uspostavio dominaciju. Već u trećem gemu napravio je brejk, dodao je još jedan u petom gemu i lako poveo 5:1. Do kraja je Pospišil uspeo da sačuva dve meč lopte, ali treća je bila presudna.

Mečeve iz Beča pratite na kanalima Sport Kluba.