IV: Dolgopolov izbacio Nadala!

ATP 11. mar 20149:22 > 9:24

Prvorazredno iznenađenje na Indijan Velsu napravio je Aleksandr Dolgpolov koji je eliminsao prvog tenisera sveta Rafaela Nadala. Ukrajinac je u fenomenalnom meču dobio Španca rezultatom 2:1, po setovimo 6:3, 3:6, 7:6. Španac je branio titulu osvojenu prošle godine, izgubiće veliki broj poena s obzirom na to da je eliminsan već u trećem kolu, pa Novak Đoković ima šansu, ukoliko osvoji turnir, da smanji zaostatak za najboljim na svetu.

Pre ovog meča Dolgopolov je izgubio prethodnih pet duela sa Nadalom, ali je ovog puta bio posebno inspirisan protiv prvog igrača planete.

U prvom delu igre videli smo pet brejkova, čak četiri vezana na startu. Ni Nadal ni Ukrajinac na početku meča nisu baš bili sjajni na servisu, pa su prva dva gema osvojili na servis onog drugog. Ipak, ključni gem je bio osmi, kada je Dolgopolov ponovi Rafi uzeo servis gem, a potom dobio set za 1:0.

Drugi set bio je sušta suprotnos. Videli smo samo jedan brejk, jer su teniseri bili poprilično dobri na servisima. Jedini priliku za brejk iskoristio je Nadal u šestom gemu, poveo je sa 4:2, a zatim rutinski uzeo set za izjednačenje od 1:1.

Nadal i Dolgopolov su dobro servirali i u odlučujućem setu. Jedan i drugi su igrali oprezno, čekali grešku onogo drugog. Ukrajinac je ovog puta prvi oduzeo servis protivniku i poveo sa 4:2, a potom brejk potvrdio na svoj servis gem za vođstvo 5:2. Ipak, Nadal je uspeo da vrati servis gem i uvede set u taj-brejk. Mnogi su verovatno pomislili da će Ukrajinac popustiti pod pritiskom prvog igrača planete. Međutim, nije Dolgopolov imao nameru tek tako da propusti ukazanu šansu. Odlično je odigraj odlučujući gemi, nije dozvolio Špancu da se vrati u igru i posle dva sata i 21 minut igre zabaležio prvi trijumf protiv Nadala i palsirao se u osminu finala Indijan Velsa.

Ukrajinac je tako olakšao posao drugom teniseru sveta Novaku Đokoviću, koji sada ima lakši put do trofeja. Dolgopolov će u narednom meču igrati sa Fabiom Fonjinijem, a ukoliko i njega pobedi u četvrtfinalu bi mogao da igra sa Endijem Marijem.