KRALJ SAD-a: Đoković pregazio Rafu i osvojio i Majami! (VIDEO)

ATP 30. mar 201422:09 > 23:26

Novak Đoković osvojio je drugi turnir zaredom ove godine, nakon Indijan Velsa osvojio je i Masters u Majamiju.

Srpski teniser je u finalu na Floridi razbio najvećeg rivala Rafaela Nadala sa 6:3, 6:3 za sat i po igre.

Nadal je svoju šansu ispustio već u prvom gemu kada je imao prvu i poslednju brejk šansu.

Nakon toga Đoković je u potpunosti kontrolisao ritam meča, imao nekoliko sjajnih poteza i na kraju stigao do 18. pobede u 40. međusobnom duelu sa Špancem.

Novak je četvrti put osvojio Masters u Majamiju, a 43. u karijeri, te smanjio zaostatak za Nadalom na manje od 2000 poena.

Tok meča:

Đoković je slabije servirao u prvom gemu, pa Nadal stiže do brejk šanse. Ali Novak se popravlja u ključnom trenutku te spasava brejk i dobija prvi gem. Nadal je ekspresno uzvratio za 1:1.
Usledila su još dva slična gema u kojima Đoković i Nadal nisu dozvoljavali rivalu da napravi brejl. Nakon što je osvojio i treći gem, Đoković napada Španca, dijagonalom stiže do 30:0, potom i do brejk lopte koju koristi i dolazi do 4:2.
Srpski teniser je rutinski zadržao stečenu prednosti, diktirao je tempo meča i na kraju dobio prvi set sa 6:3.
Đoković je nastavio u istom ritmu, odigrao je fenomenalan poen u prvom gemu drugog seta i odmah stigao do brejka.
Đoković je odoleo pritisku u narednom gemu i posle malo problema kapitalizovao brejk, da bi potom Nadal bio ubedljiv na svoj servis.
Usledio je peti gem u kojem je Novak bio na korak od toga da prelomi meč, stigao je do nove brejk šanse, ali se Španac izvukao i ostao u igri.
Propuštena šansa nije poremetila Đokovića, lako je osvojio naredni servis gem, dok je Nadal igrao u grču pa je jedva stigao do 4:3.
Đoković je u narednom gemu odigrao savršeno i drugim brejkom u setu stigao do 6:3 i titule u Majamiju.