ATP MARSEJ: Poraz Raonića, pobeda Simona

ATP 19. feb 201520:23 > 21:34

U prvom duelu dana, šesti nosilac David Gofan predao je meč Dominiku Tiemu, u trenutku kada je Austrijanac vodio sa 5:1 u prvom setu. Belgijanac nije mogao da nastavi duel zbog povrede rebra.

Gofanov protivnik u četvrtini finala biće Roberto Bautista Agut. Jedini meč do sada dvojica tenisera su odigrala na ovogodišnjem Australijan openu, a nakon četiri seta Španac je izašao kao pobednik.

Drugi duel iz dnevnog programa doneo nam je i veliko iznenađenje. Simone Boleli izbacio je nakon velike borbe prvog favorita Miloša Raonića. Meč je odlučen jednim mini-brejkom u tajbrejku trećeg seta, a Boleli je iskoristio prvu meč loptu i to na Raonićev servis. Sjajan način da se revanšira Kanađaninu za prošlonedeljni poraz u Roterdamu.

„Danas nisam igrao baš dobro. Obojica smo dobro servirali, ali u odnosu na prethodnu nedelju bio sam bolji na riternu i igrao sam agresivnije. Uz malo sreće sam stigao do pobede. Veoma sam zadovoljan,“ rekao je Boleli.

U četvrtfinalu Bolelija očekuje težak meč u kome će mu protivnik biti ljubimac domaće publike, Gael Monfis.

„Biće teško. Dobro poznajem Gaela. On je odličan igrač i veliki borac. Probaću da dam sve od sebe i da prođem u polufinale,“ Boleli.

U četvrtfinale se plasirao i Žil Simon koji je u zanimljivom meču pobedio Bornu Ćorića sa 2:1 u setovima.

Sergej Stakhovski koji se dan ranije plasirao u četvrtiinu finala, dobio je protivnika. To je drugi nosilac na turniru, Sten Vavrinka.

Švajcarac je u osmini finala bio bolji od domaćeg tenisera Benoe Pera a za 59 minuta igre prepustio mu je samo 5 gemova.

Najzanimljiviji dueli iz Marseja čekaju vas na kanalima Sport Kluba.

Author: Jelena Lukić