DOHA: Novak se mučio i poručio Mir božji! (VIDEO)

ATP 7. jan 201619:51 > 21:38
Najbolji teniser sveta Novak Đoković propisno se namučio u četvrtfinalu turnira u Dohi.

Srpski igrač je pobedio Leonarda Majera iz Argentione sa 6:3, 7:5, ali je u oba seta bio primoran da juri prednost rivala. Meč je trajao sat i 34 minuta.

Đoković će se u petak u borbi za plasman u finale sastati sa Čehom Tomašom Berdihom, koji je savladao Kajla Edmunda (Velika Britanija) sa 6:3, 6:2.

„Ovo je bio najteži meč ove nedelje. Očekivao sam da će biti dugih poena. On je jako dobar igrač s osnovne linije. Izgeledalo je kao da ću da izgubim drugi set, zadovoljan sam što sam prošao dalje
„, rekao je Novak.

U oba seta Majer je poveo sa 2:0, ali je Đoković uspevao da se vrati. Mnogo lakše u prvom nego u drugom.

Kod rezultata 5:4 u drugom setu 35. igrač sveta je servirao za izjednačenje na 1:1, međutim, Nole je prvo bez izgubljenog poena vratio brejk i potom u poslednja dva gema izgubio samo dva poena za plasman u polufinale.

Drugi polufinalni par su Rafael Nadal (Španija) – Iljsa Marčenkon (Ukrajina).