ATP Atlanta: Korda krenuo silovito, a onda ispao od Danijela

ATP 26. jul 20220:50
Sebastijan Korda
Photo by Julian Finney/Getty Images

Počeo je ATP turnir serije 250 u Atlanti. Na samom startu veliko iznenađenje. Taro Danijel izbacio je posle preokreta domaćeg favorita Sebastijana Kordu 1:6, 6:1, 6:3.

Korda koji je 57. igrač sveta, ušao je kao veliki favorit protiv Japanca 101. na ATP listi. Tako je i delovao prvi set. Dobio ga je Korda 6:1.

A onda je samo nestao. Danijel je drugi set počeo duplim brejkom i poveo 3:0. Na kraju je isti dobio istovetnim rezultatom kao što je izgubio prvi 6:1. U trećem setu Korda se oporavio. Obojica su držala servis do 4:3 za Danijela.

Onda je Japanac napravio brejk i u narednom gemu iskoristio priliku da servisom završi meč i priredi veliko iznaneđenje. Njegov naredni protivnik biće četvrti nosilac Frensis Tijafo, koji je bio slobodan u prvom kolu.

Odigrana su do sada još dva meča. Oba završena u tri seta. Kvon je bio bolji od Girona 7:6, 4:6, 7:5, dok je Nakašima savladao Tompsona 7:6, 3:6, 6:3.