ATP Mec: Marijev preokret protiv Imbera, Runeov bicikl

ATP 21. sep 202122:02 0 komentara
Al Bello Getty Images

Nekadašnji svetski broj jedan Endi Mari uspeo je posle preokreta da se plasira u osminu finala ATP turnira serije 250 u Mecu, pošto je pobedio Iga Imbera. Sjajan utisak ostavio je mladi Danac Rune.

Francuz Imber je ušao kao favorit u meč. Jer radi se o 26. teniseru sveta, naspram Marija koji je tek 113. Domaći teniser koji je postavljen za šestog nosioca, u prvom setu u ranoj fazi spasio je tri brejk lopte u jednom gemu, a potom iskoristio prvu brejk loptu da povede 5:4. Na svoj servis je završio set koji je dobio 6:4.

Ali srce šampiona ne miri se sa porazima. Mari je strpljivo čekao šansu u drugom setu i iskoristio je u osmom gemu kada je napravio brejk i dobio taj set 6:3. U trećem samo je Škot postojao, napravio dupli brejk i na kraju ga dobio 6:2. Mari će se u osmini finala sastati sa Vasekom Pospišilom.

Posle pobede nad Kolšrajberom u kvalifikacijama mladi Danac Rune pokazao je da mu je mesto u glavnom žrebu. Umesto Popirina koji je odustao, Rune se susreo sa Špancem Zapata Miraljesom, koji je 119 na ATP listi, 14 mesta bolje plasiran od Runea. Međutim, to ne da se nije videlo, već ga je ponizio ne prepustivši mu nijedan gem?! Bilo je 6:0, 6:0 i Rune se izborio za osminu finala i okršaj protiv Lorenca Sonega.

Odustajanjem Popirina Filip Kolšrajber je na turnir ušao kao laki luzer i priliku je iskoristio da pobede Marka Čekinata u dva seta 7:6, 6:3 i izbori meč osmine finala protiv Monfisa.

Ostali rezultati Girion – Rinderneh 3:6, 7:6, 6:4, Imer – Štruf 7:5, 6:3, Hačanov – Miler 4:6, 6:1, 6:3, Davidovič Fokina – Simon 6:7, 7:6, 6:2.