ATP Sofija: Bašić posle preokreta definitivno ispao

ATP 27. sep 202222:03
Mirza Basic Tennis BMW Open 2018 01 05 2018 *** Mirza Basic Tennis BMW Open 2018 01 05 2018
Guliver image

Iako je poražen još u kvalifikacijama, Mirza Bašić ipak je ušao u glavni žreb ATP turnira u Sofiji kao laki luzer. Ali predstavnik Bosne i Hercegovine ipak nije uspeo to da iskoristi i poražen je u prvom kolu od Portugalca Borgesa 3:6, 6:3, 6:2.

Odlično je Bašić odigrao prvi set protiv 199 mesta bolje rangiranog protivnika. U prvom redu sjajno je servirao, nije dozvolio brejk loptu, a sam je uspeo da oduzme servis 93. na ATP listi u osmom gemu za 5:3. U narednom gemu je servisom završio set za 1:0.

Držao se sjajno 292. na svetu i u drugom setu. Ali prvi put kada se suočio sa brejk loptama, kapitulirao je. Borges je napravio ponovo u osmom gemu brejk i u narednom setu servirao uspešno za izjednačenje po setovima. Nažalost Bašić je pao u trećem setu, koji je Portugalac rešio u svoju korist i obezbedio plasman u drugo kolo.

Tamo ga čeka okršaj sa prvim nosiocem Janikom Sinerom. Ostali rezultati: Van Rajthoven – Rune 0:2 (6:7, 6:7), Ote – Madaras 2:0 (6:3, 6:2), Amber – Kuzmanov 2:0 (7:6, 6:4), Vukić – Fonjini 2:0 (7:6, 7:5).