ATP Tel Aviv: Đere vodio, pa onda izgubio od Tima

ATP 26. sep 202220:33 0 komentara
Laslo Đere
Jared C. Tilton/Getty Images

Laslo Đere poražen je u prvom kolu ATP turnira u Tel Avivu od Dominika Tima u tri seta 5:7, 7:6, 6:4.

Nije ovo prvi meč koji je Đere izgubio na ovakav način. Posle odlično odigranog prvog seta koji je dobio 7:5, imao je veliku šansu da pobedi nekadašnjeg šampiona US Opena, koji se polako diže, ali je daleko od tog nivoa.

Kada je u drugom setu vratio brejk i izjednačio na 4:4, a potom i izborio taj brejk, delovalo je da je u stanju da ovo privede u svoju korist u dva seta. Međutim, u taj brejku Austrijanac je imao više koncentracije i dobio ga 7:3 za izjednačenje u setovima.

Onda je usledio psihološki pad. U trećem gemu osetio je Tim šansu. Uspeo je Đere da odbrani pet brejk lopti, ali ne i šestu. Ispostavilo se da je taj brejk odlučio pobednika.

Tim će se u narednom kolu sastati sa drugim nosiocem Marinom Čilićem. Za prvog nosioca postavljen je Novak Đoković, kome će ovo biti prvi takmičarski turnir još od Vimbldona. U drugom meču dana ruski teniser Safijulin, takođe posle preokreta, savladao je Francuza Grenijea 3:6, 6:4, 6:2.