ATP Umag: Molčan bolji od Ajdukovića, Prizmić predao

ATP 26. jul 202220:19 > 21:03 0 komentara
Aleks Molčan
Guliver Images

Slovački teniser Aleks Molčan nastavlja sa dobrim partijama i u Umagu. Bez mnogo problema savladao je domaćeg tenisera Duja Ajdukovića 6:2, 7:6.

Vajdin učenik prilično je jako ušao u meč. Poveo je 4:0 i potom rutinski priveo prvi set kraju – 6:2.

Na samom početku drugog seta Ajduković pravi brejk, ali odmah uzvraća Slovak i vraća set u egal. A onda je Molčan napravio brejk za 4:2 i delovalo je da je tada meč gotov.

Međutim, odmah je odgovorio 276. teniser sveta i izjednačio na 4:4. Jasno je bilo da će odluka pasti u taj brejku. A tamo je ipak Molčan bio dominantan i dobio ga 7:2. U drugom kolu čeka ga Karbeljas Baena.

Dino Prizmić je predao Špancu Zapati Miraljesu kod rezultata 1:0 za Španca (6:4) i 3:0 u drugom setu. U argentinskom duelu Banjis je bio bolji od Ečeverija 7:5, 6:3, a Mute je savladao Altmajera 6:2, 7:6, dok je Gombos savladao Delbonisa 6:4, 5:7, 6:4.