Bedene srušio Sinera

ATP 24. feb 202116:03 1 komentar
REUTERS/Lisi Niesner

Aljaž Bedene plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Monpeljeu. Slovenac je posle preokreta savladao petog nosioca Janika Sinera 3:6, 6:2, 7:6 (7:3).

Prvi set je bio miran. Viđena je samo jedna brejk lopta. Siner je iskoristio u četvrtom gemu i rutinski sačuvao prednost za osvajanje ovog dela igre. Bedene je još žešće zvratio u drugom setu. Oduzeo je servis rivalu u četvrtom i osmom gemu za izjednačenje skora.

U trećem setu nije viđen nijedan brejk, iako je bilo šansi. Ušlo se u taj-brejk. Obojica su se mučili sa servisom. Na kraju je ipak Bedene imao više koncentracije i sa 7:3 prošao u narednu fazu. Tu ga čeka Belorus Gerasimov.

U ostalim mečevima prepodnevnog programa ostvareni su sledeći rezultati: Sonego (Italija) – Korda (SAD) 6:3, 6:2, Barerer (Francuska) – Basilašvili (Gruzija) 6:4, 6:4, Davidovič – Fokina (Španija) – Zapata (Španija) 7:6 (7:3), 5:7, 6:2.