„Blokbaster“ finale Umaga: Deseti protiv petog na svetu

ATP 30. jul 202222:26 > 22:35 1 komentar
Janik Siner
Julian Finney/Getty Images

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale ATP turnira u Umagu pošto je rezultatom 2-0 pobedio sunarodnika Franka Agamenonea, kvalifikanta.

Siner je do pobede stigao rezultatom 6:1, 6:3 posle osamdesetak minuta tenisa u Istri, pa protivnik u borbi za trofej 20-godišnjaku iz Južnog Tirola biće Španac Karlos Alkaraz.

ATP Umag:

Zanimljivo je da Siner ima identičan skor kao Alkaraz u ATP finalima u karijeri – baš kao Španac, slavio je pet puta i izgubio jednom. Poslednji put Siner je finale igrao još prethodnog oktobra, kada je u Antverpenu savladao Dijega Švarcmana.

Siguran je bio Siner protiv Agamenone, izgubio je gem na svoj servis samo jednom, i to u pretposlednjem gemu susreta. Prvi set je dobio veoma sigurno, zabeležio je brejkove u drugom i četvrtom gemu, oba puta iskoristivši drugu brejk-loptu.

U drugom setu Agamenone je „preživljavao“ bez brejka, a potom Siner posle dva brejka dolazi do 5:2 i prilike da servira za meč. Uspeo je Agamenone da izdrži, ali u narednom gemu Siner pravi novi brejk i uspeva da osigura pobedu.

ATP turnir u Umagu održava se od 1990. godine kada je premijerno izdanje osvojio Goran Prpić. Igra se na šljaci na otvorenom, a pripada seriji ATP 250.

U 2021. godini osvojio ga je Alkaraz, koji je u finalu bio bolji od Rišara Gaskea. Najuspešniji teniser u istoriji ovog turnira je Karlos Moja, koji ga je osvojio pet puta.