Tim bio na 2 poena od poraza, Rubljov slomio reket i okrenuo

ATP 12. maj. 202112:56 > 14:39
Dominik Tim
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Četvrti teniser sveta Dominik Tim namučio se i pobedio Martona Fučoviča iz Mađarske sa 3:6, 7:6 (7-5), 6:0 u drugom kolu mastersa u Rimu.

Iako je bio daleko od svog maksimuma, Tim se sve vreme borio i borio, da bi na kraju došao u situaciju da da preokrene uprkos tome što je imao set i brejk zaostatka.

Povezane vesti

Igrao je na ivici Tim, bio je na dva poena od poraza, pošto je gubio sa 5-4 u taj brejku drugog seta. Tada su odigrali izvanredan poen, slajsovi i drop šotovi, a nadmudrivanje se završilo pasingom Tima po bekhend paraleli. Uskoro je Austrijanac došao do set lopte, a Fučovič greški forhendom.

Ni treći set nije bio jednostavan kao što konačni rezultat govori, ali Tim je sada igrao s više samopouzdanja u važnim poenima.

Posle relativno neizvesnog prvog gema, Tim pravi brejk, da bi u narednom gemu preokrenuo od 0-40 i poveo sa 3:0. Tada je Fučovič „pukao“ i do kraja nije bilo dileme u vezi s pobednikom.

Na kraju, Tim je imao 27 vinera i 26 neiznuđenih grešaka, dok je Mađar upisao 29 direktnih poena i 39 grešaka.

Austrijanac će sada igrati sa Italijanom Lorencom Sonegom, koji je pobedio zemljaka Đanluku Magera sa 6:4, 6:4.

Rubljov se nervirao i pobedio

Andrej Rubljov

Andrej Rubljov pobedio je Jan-Lenarda Štrufa sa 6:7 (7-9), 6:1, 6:4 u meču punom preokreta. Rubljov je spasao dve brejk lopte u četvrtom gemu prvog seta, zatim i dve vezane set lopte na 4:5, a onda je bio nadomak osvajanja seta u taj brejku – vodio je 4-1 i 6-4.

Međutim, Štruf nekako dobija set, a Rubljov je slomio reket nervirajući se. Ključni trenutak meča bio je start drugog seta, kada je Rus spasao brejk loptu. Posle toga je on odlučivao o ishodu poena, Nemac je više grešio, a Rubljov je lako izjednačio i napravio brejk u trećem setu.

Ipak nije moglo bez drame – u poslednjem gemu spasao je Rubljov tri brejk lopte i na kraju realizovao četvrtu meč loptu za trijumf za dva sata i 17 minuta igre.

Rus će u trećoj rundi igrati sa Robertom Bautistom Agutom, koji je bio bolji od Kristijana Garina 7:6 (7-5), 6:3.