Četvrti poraz u nizu: Đere eliminisan u Sankt Peterburgu

ATP 26. okt 202113:35 0 komentara
Laslo Đere
Matthew Stockman/Getty Images

Srpski teniser Laslo Đere završio je učešće na turniru u Sankt Peterburgu u prvom kolu. Bolji od njega bio je Belorus Ilja Ivaška 6:3, 6:2.

Srbin je doživeo četvrti uzastopni poraz. Od Belorusa je u utorak izgubio posle sat i 15 minuta igre.

Ivaška je znatno bolje servirao i koristio je sve slabosti rivala, pogotovo na drugi servis Đerea. Imao je Srbin četiri brejk lopte tokom meča, ali nije iskoristio nijednu.

Dugo su se nadigravali početkom meča, da bi u šestom gemu Đere prvi došao do brejk lopti. Pošto ih nije realizivao, usledila je kazna. Ivaška je uz dva brejka napravio niz od tri gema, koja su mu donela prvi set.

Belorus je diktirao ritam u drugom setu, pa je poveo 3:1. Imao je Đere dve vezane šanse da nadoknadi izgubljeno, ali ih je propustio. Ivačka je na kraju novim brejkom stavio tačku na meč.

Rival 46. teniseru sveta u osmini finala biće prvi nosilac Andrej Rubljov.