Cicipas i Zverev zakazali obračun u Akapulku

ATP 20. mar 20219:23 > 9:27 0 komentara
Stefanos Cicipas
REUTERS/Carlos Perez-Gallardo

Stefanos Cicipas je pobedio Italijana Lorenca Musetija u dva seta 6:1 i 6:3 u polufinalu Akapulka. Nešto više posla je imao Saša Zverev koji je takođe u dva seta bio bolji od Dominika Kepfera 6:4 i 7:6. Finale je u noći između subote i nedelje u četiri časa ujutru uz prenos na SK1.

Duel Cicipasa i Musetija je trajao svega sat i 17 minuta i peti teniser sveta je opravdao maksimalno ulogu favorita protiv 120. igrača na ATP listi. Cicipas je briljirao u prvom setu, odmah je napao servis protivnika i dva puta napravio brejk za 6:1. U drugom setu dugo nije bilo brejka. U sedmom gemu Grk koristi prvu brejk šansu, poveo je i 5:3, da bi potom brejkom završio meč.

U prvom polufinalu Zverev je dobio Kepfera za 130 minuta igre. U prvom setu je imao Aleksandar dva brejka viška i vođstvo 4:1, ali je Dominik uspeo da vrati jedan brejk. Do kraja je imao šansu da oduzme još jednom servis Saši, i to u osmom gemu ali je ovaj uspeo da se izvuče i na kraju dobije set 6:4.

U drugom setu je Kepfer prvi napravio brejk i odlično ga čuvao jer je spasao posle toga pet brejk prilika. Vodio je 5:2 i Zverev je servirao za ostanak u setu, a zatim je i oduzeo servis Dominiku posle čega je bilo 6:6. U taj-brejku Zverev je imao komforno vođstvo 5:2 da bi opet ipak zakomplikovao stvari ali je opet i taj deo igre dobio 7:5.

Inače u toku duela Zvereva i Kepfera se desio zemljotres, što je na kratko prekinulo meč.

Cicipas i Zverev su igrali do sada šest puta i Nemac je Grka dobio samo jednom i to u njihovom prvom duelu u Vašingtonu 2018. Na ATP kupu u Melburnu ove godine je Cicipas dobio u dva seta. Stefanos u Akapulku traži svoj šesti trofej u karijeri, dok će se Saša boriti za 14.