Cicipas ispustio dobijen meč!

ATP 1. apr 202121:40 2 komentara
Hubert Hurkač
Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Set, brejk i još dve brejk lopte. Nije bilo dovoljno za Stefanosa Cicipasa, koji je izgubio od Huberta Hurkača sa 2:6, 6:3, 6:4 u četvrtfinalu masters turnira u Majamiju.

Jeste Cicipas prvi set dobio sa 6:2, ali na terenu je sve izgledalo znatno neizvesnije. Nakon što je Grk prvi napravio brejk u trećem gemu, Poljak je imao tri šanse za ribrejk.

Nije ih iskoristio, a i u sledećem Cicipasovom gemu imao je poluprilike. Nije ni njih, pa se iznervirao, počeo da greši mnogo, ponajviše forhendom, pa je Stefanos uzeo prvi set sa 6:2.

Cicipas je bio nadomak pobede. Poveo je 2:0 u drugom setu i imao 15-40 u trećem. Međutim, Poljak uspeva da spase dve brejk lopte sa težinom meč lopti (as, pa odličan napadački poen), a u četvrtom gemu koristi brejk loptu dubokim riternom – 2:2. To je dalo krila Hurkaču, koji od tada počinje bolje da igra važne poene i osvaja drugi set sa 6:3.

U trećem setu ključni je bio peti gem. Poveo je Stefanos 40-0, ali Hurkač vezuje četiri poena, da bi na brejk lopti Cicipas odlično napadao i na kraju promašio smeč – 3:2.

Spasava Hubert brejk loptu u šestom gemu, a u preostala dva gema na svoj servis nije imao problema.

To je Hurkačov najbolji rezultat na masters turnirima, prethodno je igrao četvrtfinale u Indijan Velsu 2019. godine.

Za plasman u finale Hurkač će se boriti sa boljim iz duela Andrej Rubljov – Sebastijan Korda, koji je na programu od 1.00.