Cicipas siguran, san kvalifikanta iz Češke, dobio Feliks

ATP 11. feb 202221:57 > 23:56 0 komentara
Stefanos Cicipas
AP Photo/Peter Dejong via Guliver Images

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale turnira iz serije 500 u Roterdamu, pošto je savladao Aleksa de Minora sa 6:4, 6:4.

Cicipas, koji je prvi nosilac, fenomenalno je počeo meč, napravio je brejk u petom gemu, a tokom celog prvog seta nije se suočio ni sa jednom brejk loptom.

Kada je Grk poveo sa 3:0, uz dva brejka, u drugom setu, činilo se da je meč rešen, ali srčani Australijanac ne odustaje i momentalno vraća jedan brejk.

Ipak, Cicipas ostaje smiren i do kraja ponovo ne dopušta ni brejk šansu suparniku, te dolazi do pobede za 92 minuta igre.

Grka sada čeka Jirži Lehečka, najveće iznenađenje turnira. Čeh je imao brejk zaostatka u trećem setu, ali je na kraju pobedio Lorenca Muzetija iz Italije sa 6:3, 1:6, 7:5.

„Neverovatan je osećaj. Ovo je velika pozornica i srećan sam što mogu da budem ovde i da igram ove mečeve“, rekao je 20-godišnji kvalifikant iz Češke posle pobede za dva sata i deset minuta igre.

Lehečka je trenutno 137. na svetu, ali već sada je projektovan na 95. poziciju. Videćemo može li da pruži jak otpor Cicipasu.

Pre Muzetija, dobio je De Jonga, Mutea, Šapovalova i Van de Zandshulpa.

U prvom meču večernjeg programa, Feliks Ože-Alijasim je u tesnom meču savladao Kamerona Norija sa 7:5, 7:6 (7-4).

Kanađanin je u prvom setu vodio sa 5:3, Britanac se vratio, ali je Feliks ipak uspeo da izbegne taj brejk tako što je napravio brejk u 12. gemu.

U drugom setu je Nori prvi napravio brejk za 2:1, u naredna dva svoja gema je spasavao brejk lopte, ali je Ože-Alijasim napokon vratio brejk za 4:4.

Propustio je Kanađanin i dve meč lopte na 6:5, ali to ga nije poremetilo, te je u taj brejku osigurao trijumf.

Za plasman u finale će se Feliks boriti sa Andrejom Rubljovim, koji je u dva seta savladao Mađara Martona Fučoviča. Rus se nije previše potrošio, sav posao je završio za 75 minuta, a protivniku nije dopustio nijednu brejk loptu.