Ćorić kroz tri seta do drugog kola u Beču

ATP 24. okt 202217:57 0 komentara
Borna Ćorić
Photo by Matthew Stockman/Getty Images

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Beču pobedom proziv Kventina Alisa.

Kventin Alis zamenio je u glavnom žrebu Filipa Krajinovića koji je žrebom bio određen kao rival Ćoriću u prvom kolu. Ćorić je slavio nakon tri seta, rezultatom 3:6, 7:5, 6:3 nakon 126 minuta igre.

Alis je napravio brejk u drugom gemu prvog seta i ispostavilo se da mu je to bilo dovoljno da osvoji prvi set iako je Ćorić uspeo da u finišu spasi jednu set loptu.

Francuz je imao tri brejk prilike u prvom gemu drugog seta, zatim je spasao dve set lopte u desetom gemu kada je Ćorić imao dve brejk lopte, ali nije uspeo da odoli u 12. gemu i Ćorić je stigao do izjednačenja.

Jedan brejk je odlučio i treći set, a do njega je Ćorić došao u četvrtom gemu.

U drugom kolu Ćoriću će rival biti bolji iz meča u kome se sastaju Stefanos Cicipas, drugi nosilac na turniru, i Denis Novak koji je dobio specijalnu pozivnicu za ovaj turnir koji možete da pratite samo na kanalima Sport Kluba.