Ćorić u spektakularnom meču izbacio Cicipasa!

ATP 27. okt 202222:19 0 komentara
Borna Ćorić
Matthew Stockman/Getty Images

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale turnira serije 500 u Beču pošto je u drugom kolu savladao Stefanosa Cicipasa 4:6, 6:4, 7:6 (4) posle dva časa i 43 minuta igre.

Povezane vesti

Ćorić će se u petak u borbi za plasman u polufinale sastati sa Hubertom Hurkačem koji je bio bolji od Emila Rusuvuorija 7:5, 4:6, 6:3.

Cicipas u drugom gemu prvog seta nije iskoristio dve vezane brejk lopte i sve do poslednjeg gema oba igrača su bila sigurna na svoj servis.

Ipak, peti teniser sveta je u maratonskom desetom gemu iz petog pokušaja konačno oduzeo servis protivniku i posle 45 minuta igre osvojio prvi set.

U drugom setu viđena je velika borba – Cicipas je napravio brejk za 2:0, ali je Ćorić odmah uzvratio. Hrvat je igrao sve bolje, a u devetom gemu još jednom je oduzeo servis rivalu i ubrzo na svoj servis, bez izgubljenog poena, izjednačio na 1-1.

U odlučujućem trećem setu koji je trajao sat i 12 minuta oba igrača su napravila po jedan brejk, u petom i šestom gemu, a u tajbrejku Ćorić je bio mnogo sigurniji i treći put u četvrtom međusobnom duelu savladao Cicipasa.

U ostalim četvrtfinalnim duelima sastaće se: Medvedev – Siner, Dimitrov – Giron i Evans – Šapovalov.